Rzecznik za prawami Jakuba A.

21 czerwca, 2019 0 przez Henryk Piec

Sposób zatrzymania Jakuba A., mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny, narusza jego godność i stanowi pogwałcenie praw człowieka – stwierdził w komunikacie Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur, którego zadania realizuje Rzecznik Praw Obywatelskich. Pierwsza uwaga natury ogólnej, wielce czcigodny pan Bodnar jest elementem (przepraszam za to niezbyt eleganckie określenie) lewicowo/liberalnej krucjaty, która ma skruszyć mur społeczeństwa konserwatywnego. Robi więc co może, a że może i się stara, to widać. Żeby sprawa była jasna, to ja p. Bodnarowi nie omawiam prawa do pisania „pierdół”, bo robi to w swoim imieniu i na własny rachunek. Tak samo jak p. Bodnar ma oczywiste prawo mieć w ”głębokim szacunku”, to co sobie pisze jakiś tam p. Henryk Piec.

Wracając do gniazda.  Jakub A. poprzez dokonanie tej powrotnej zbrodni sam się pozbawił wszystkich praw, tak jakby wyjął swoją osobę poza nawias społeczeństwa, dokonał auto dehumanizacji. W tej sytuacji p. Bodnar próbuje być świętszy od samego papieża. To niemożliwe! Rzecznik Praw Obywatelskich stał się karykaturą, parodią misji, którą przyszło mu sprawować.  Można by oczywiście zapytać dlaczego RPO w innych sytuacjach, gdzie są naruszane prawa katolików np. bezczeszczenie wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej, profanacji mszy świętej, profanacji procesji Bożego Ciała, milczy z uporem, nie protestuje, ciszo sza. Pewnie dlatego, że p. Bodnar nie jest od obrony katolików, a od obrony Jakuba A.

Co do samej akcji zatrzymania Jakuba A. Na podstawie analizy informacji zawartych w mediach można wywnioskować, że w momencie podjęcia decyzji o zatrzymaniu policjanci mieli 100 procentową pewność, że mają do czynienia z mordercą Kristiny (zeznanie świadka, który był wcześniej namawiany przez Jakuba A, do zbrodni oraz wyniki sekcji zwłok). Ich zachowanie było adekwatne do sytuacji. Normalny człowiek mając tę wiedzę, jaką posiadali funkcjonariusze AT w momencie zatrzymania, zwyczajnie odciąłby Jakubowi A. tlen. Także policjanci zachowali się tutaj (a przecież targają nimi również emocje) nad wyraz profesjonalnie. I właśnie tego od policji oczekujemy! Takiego zachowania, jak opisanego powyżej i dystansu do szarych obywateli, którym przyszło popełnić jakieś niewielkie wykroczenie np. niezapięcie pasów w samochodzie. Zdecydowania z jednej strony i pobłażliwości z drugiej.

Swoją drogą, to p. Bodnar (zapewne niezamierzenie) poprawił notowania PiS-u. Ktoś z opozycji powinien (oczywiście w przenośni) włożyć cohones RPO do sztufady i …

Henryk Piec