Kętrzyn: XII Memoriał im. A. Dydzińskiego

10 lutego, 2021 0 przez Mariusz Roman

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie oraz Stowarzyszenie Federacji Młodzieży Walczącej zaprasza kolejny XII Zimowy Turniej Piłki Nożnej im. Adama Dydzińskiego. Spotkania drużyn będą odbywać się w sobotę na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (boisko ze sztuczną nawierzchnią), ulica Kazimierza Wielkiego 12 A, Kętrzyn.

Termin turnieju i czas rozgrywania meczów: sobota 13.02.2021 rok, początek godzina: 11.00.

Adam Dydziński „Dudi” – był człowiekiem wielkiego serca, patriotą walczącym o wolną i niepodległą Polskę m.in. w strukturach Polskiej Partii Niepodległościowej oraz Federacji Młodzieży Walczącej. Był założycielem FMW Region Warmia i Mazury, wydawcą pism bezdebitowych m.in.: „Larwa” i „Sąd Kapturowy”. Cichy i skromny, odważny, aktywny i twórczy, pozostał za życia mało doceniony. Odszedł do Pana – 28 lutego 2007, będąc w sile wieku, nie doczekawszy swoich 40 urodzin. Osierocił żonę i dwie wspaniałe córeczki. Pozostał w pamięci swoich przyjaciół jako jeden z najbardziej aktywnych działaczy niepodległościowych, do końca swoich dni zaangażowany w służbę Ojczyźnie.

W kilka dni po śmierci Adama, pisaliśmy wspomnienia na Jego temat dla portalu internetowego FMW, patrz: Pożegnanie Dudiego.

Patrz link: http://www.fmw.org.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=259

Msza święta za duszę śp. Adama Dydzińskiego w 14 rocznicę przedwczesnej śmierci odbędzie się w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Gdyni Cisowej, przy ul. Kcyńskiej 2. – 28 lutego 2021 (niedziela) o godz. 13.00.

Mariusz A. Roman