Idioci w awangardzie!

18 marca, 2021 0 przez Konrad Dziecielski

Europarlamentarzyści ogłosili Unię Europejską “strefą wolności dla osób LGBTIQ”. Deklaracja przejęta przez PE jest odpowiedzią m.in. na ponad 100 „stref wolnych od LGBTIQ” w Polsce. Według europejskich polityków “społeczność LGBTIQ w Polsce jest narażona na coraz większą dyskryminację i ataki, w szczególności nasilającą się mowę nienawiści ze strony władz publicznych, wybranych urzędników (w tym obecnego prezydenta) oraz prorządowych mediów”.

Nie wiem dlaczego politycy o konserwatywnej proweniencji się tak oburzają! Powinniśmy już dawno przestać przejmować się tym, co płodzą politycy w Brukseli. Widocznie są podszyci jakimś kompleksem, poczuciem niższości, a może nawet i winy. Cóż, historia zachodniej Europy utkana jest pogromami, nietolerancją i zaprzeczeniem zdrowemu rozsądkowi. Pozwólmy, zresztą oni w ogóle nie będą nas pytali o zdanie, zachodowi na ten mało co interesujący eksperyment. Niech postęp będzie z nimi, a Bóg z nami!

Jak mawiał ksiądz proboszcz Antoni w Królowym Moście (U Pana Boga w ogrodzie): Kotły elektryczne w piekle, to też postęp!  Więc nich się gotują, a my patrzmy z dystansu i podziwiajmy. „A w ogóle zostawajmy w tyle. Nie śpieszmy się (…) Czekajmy spokojnie i bez podniecenia na rozwój sytuacji, a na pewno ubawimy się po pachy, i to kosztem innych. Zawsze lepiej chichotać na zadupiu, niż wychodzić na idiotę w awangardzie” – pisał w 2008 r. nieodżałowanej pamięci red. Maciej Rybiński.

Praktycznie każdy potrafi pomalować sobie włosy na czerwono, ale nie każdy potrafi używać rozumu.

Konrad Dziecielski