Paradoks klimatyczny

20 lipca, 2021 0 przez admin

Do młodych ludzi, którzy niedawno demonstrowali w klimacie:

′′ Jesteście pierwszą generacją, która ma klimatyzację w każdej klasie, wasze lekcje odbywają się na komputerze, macie telewizor w każdym pokoju, możecie korzystać z elektronicznych środków przez cały dzień.

Zamiast chodzić pieszo do szkoły, korzystacie z wszelkiego rodzaju środków transportu z silnikiem spalinowym. Wielu z was jest nawet codziennie przywiezionych taksówką rodziców aż do klas.

Jesteście największym konsumentem dóbr konsumpcyjnych w historii ludzkości. Ciągle kupujecie nowe ubrania, aby być ′′ modnym mimo, że zeszłoroczne rzeczy są jeszcze całkowicie ok.

Prawie nikt z was nie naprawia swoich ubrań, nie macie pojęcia jak wymienić zepsuty zamek, a co dopiero jak obchodzić się z igłą do szycia.

Wyrzuca się to, co trzyma. Wasz protest jest zapowiadany za pomocą cyfrowych i elektronicznych środków. Twój telefon, tabletka jest 24 h online. Jesteście największym konsumentem energii elektrycznej ze wszystkimi swoimi elektronicznymi zabawkami.

Ludzie, zanim protestujecie, wyłączajcie klimatyzację lub ogrzewanie, chodźcie do szkoły, wyłączcie telefony, komputery, Xboxy, Playstations i przeczytajcie książkę, zróbcie sobie kanapkę zamiast kupować ją w plastikowych opakowaniach.

Nic z tego się nie wydarzy, ponieważ jesteście egoistami, słabo wykształceni, manipulowani przez ludzi, którzy was wykorzystują i mówią, że prowadzicie szlachetną sprawę, podczas gdy wy się dobrze bawicie i cieszycie się najbardziej szalonym zachodnim luksusem.

Obudźcie się i zamknijcie swoje rozpieszczone gęby. Znajdź fakty, zanim zaprotestujesz i najpierw zacznij ulepszać świat u siebie i nie ogłaszaj ludzi sprawcami, którzy żyli w zrównoważony sposób przez całe życie.”