Wezmą, nie wezmą?

9 lutego, 2022 0 przez Konrad Dziecielski

Komisja Europejska poinformowała Polskę, że przystąpi do potrącenia kolejnych płatności należnych Polsce z budżetu UE z tytułu kar nałożonych przez Trybunał Sprawiedliwości UE w sprawie kopalni węgla brunatnego Turów – przekazał rzecznik Komisji Balazs Ujvari. Sam już nie wiem ile mamy zapłacić. Tyle tego, że palców u  nóg i rąk nie starcza. W każdym bądź razie dużo. Już ci się rząd polski odgraża, że jak oni nam teraz potrącą, to my im też potrącimy, ale ze składki członkowskiej. Teraz tylko czekać z czego nam potrąci KE, gdy my im potracimy ze składki, to co oni nam zabiorą z kolejnego budżetu.  Wiem, że to trochę zakałapućkane – jak mawiał prezes Kaczyński – ale nie ja Polskę w ten eurokołchoz wepchnąłem. Cyrk panie, cyrk w czystej postaci!

Szczerze powiedziawszy jestem w poważnej rozterce, bo z jednej strony – co do zasady – nie jestem zwolennikiem, by jakieś prawo zewnętrzne dyktowało nam, co mamy robić (jednak widocznie musieliśmy coś tam podpisać skoro oni nas tak bezczelnie drażnią) a z drugiej strony trudno mi odmówić prawa zwykłym obywatelom, by szukali sprawiedliwości w trybunałach międzynawowych, w sytuacji gdy w Polsce wydano list gończy z zbiegłą SPRAWIEDLIWOŚCIĄ.

Wracając do tematu, to nie wiem czy będziemy płacić, ale ta cała sytuacja pokazuje, że Szwajcarzy zrywając rozmowy nt. umowy handlowej z UE mieli coś w głowie, gdzieś im tam poważnie dzwoniło.  Tymczasem nam nic nie dzwoniło i mamy to czego chcieliśmy…Znaczy ja nie chciałem, ale chcąc nie chcąc jadę na wózku z Wilce Czcigodnymi Rodakami.

Konrad Dziecielski