Al Jaeera o o. Rydzyku

24 kwietnia, 2019 0 przez Zbigniew Girzyński
Katarska telewizja Al Jazeera nakręciła 10 – minutowy film o “medialnym imperium” o. Tadeusza Rydzyka. “Na czym polega siła Tadeusza Rydzyka”? Al Jazeera twierdzi, że jej źródłem jest religia. “Kościół katolicki pozostaje potężną siłą w Polsce. Przeważająca większość kraju to katolicy, a słuchacze Radia Maryja należą do najbardziej pobożnych. Dla wielu rozgłośnia służy przede wszystkim jako przedłużenie ich wiary. Dla innych przesłanie polityczne jest tym bardziej skuteczne, gdy powiązane jest z Sacrum. Tworzy silny, jednolity, lojalny elektorat” – czytamy w opisie materiału.

Przypomnijmy, że Al Jazeera pozostaje w finansowej zależności od emira Kataru. Kultura Kataru jest zdominowana przez islam. Obowiązują normy obyczajowości muzułmańskiej. 5 czerwca 2017 część krajów arabskich ogłosiło zerwanie stosunków dyplomatycznych z Katarem pod pretekstem wspierania przez to państwo terroryzmu. 

Zbigniew Girzyński:

Rozumiem, że różne telewizje, z krajów dla nas absolutnie egzotycznych, kręcą o nas – o jakimś aspekcie naszego życia religijnego – filmy dokumentalne, to wydaje się być czymś naturalnym. Sądzę, że dla nas były również ciekawy materiał o życiu (dajmy na to) emira Chalifa Al Saniego. My ciekawie spoglądamy na nich, oni z zainteresowaniem patrzą na nas. Ojciec Tadeusz Rydzyk jest interesującą postacią (co jak sądzę muszą przyznać nawet jego adwersarze), posiadającą wielką charyzmę. Proszę pamiętać, że Al Jazeera, to nie tylko telewizja informacyjna, która swojego czasu miała wyłączność na oświadczenia Al-Kaidy i Osamy bin Ladena, to także ogromny koncern medialny, który opisuje i relacjonuje ważne wydarzenia na świecie.  Sądzę, że jeden z kanałów koncernu uznał postać o. Rydzyka, jako ciekawą do opisania i to zrobił.