Podwójne standardy

9 maja, 2019 0 przez Henryk Piec

Chętnie byśmy opublikowali zdjęcia z uroczystości topienia Judasza, ale dokonaliśmy autocenzury na podstawie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 9 maja 1949 r. w sprawie organizacji i właściwości Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk oraz urzędów podległych. Nadto nie chcemy trafić przed oblicze miłującego sprawiedliwość polskiego sądownictwa, które (akt oskarżenia już wpłynął do sądu) to zajmie się  organizatorami obrzędu. Do czego my tam jesteśmy im jeszcze potrzebni?

Przemówiły do nas także opinie:

Joachim Brudziński, szef MSWiA: „Pytanie, jacy “szatani” byli w Pruchniku czynni, że po latach przerwy i wezwań miejscowego proboszcza, ktoś reaktywował idiotyczną, pseudoreligijną hucpę? Koszta wizerunkowe dla Kościoła, Polski i Polaków olbrzymie”

„Jak można tłumaczyć i bagatelizować to haniebne wydarzenie? Jak można nazywać je “polską tradycją”? Popełniliśmy wiele błędów oraz wiele zaniedbań i zaniechań edukacyjnych. Nie potrafiliśmy i nadal nie potrafimy otwarcie zmierzyć się z naszą historią. Nie zawsze chlubną. Czas najwyższy zacząć to zmieniać. Tym bardziej, że to praca na lata” – Kraainem opinia z Internetu.

„Pruchnica mózgu…” – borsuk_emil – opinia z Internetu.

„Za parę lat te dziecięta mogą skopać każdego, kto leży na ziemi. A powód się znajdzie” – standard_jestem – opinia z Internetu.

„Niezrozumiałe, szokujące, godne potępienia zachowanie tępych ludzi” – Marek Osiński, opinia z Internetu.

„Ta ciemnota niczym nie różni się od Talibów i al-Kaidy” – darjen – opinia z Internetu.

„Ludobójstwo zaczyna się od takich obrzędów” – Dawid Warszawski „Gazeta Wyborcza”

Matka Boska Częstochowska z tęczową aureolą.

„W głowie się nie mieści” – Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, na wieść o tym, że policja przeszukała mieszkanie autorki montażu.

„To sytuacja, w której państwo działające przez swoich funkcjonariuszy nie szanuje wolności obywateli” – komentował adwokat Elżbiety P. autorki montażu, związana (jak piszę prasa) z Obywatelami RP oraz aktywista LGBTQiWC

„Zatrzymanie Elżbiety Podleśnej za jej akcję w Płocku, podobnie jak wcześniej wściekły atak prawicy na Leszka Jażdżewskiego za jego przemówienie na Uniwersytecie Warszawskim, w rzeczywistości nie służą obronie wiary, ale rozpalaniu emocji Polaków” –  Newsweek.

„To na pewno nie jest atak na religię, ani na pewno atak na wiarę. Nie jest to w ogóle forma ataku – powiedziała Elżbieta P. – W jaki sposób kogoś można zaatakować obrazkiem? Ludzie, bądźmy trochę poważni”.

Nasz komentarz

Skoro nie można zaatakować obrazkiem, to i słowem również. Tak więc odpeir…się od naszej Matki Boskiej Częstochowskiej!

Henryk Piec